obezpieczenstwie.pl

Podcasty o bezpieczeństwie

Podcasty o bezpieczeństwie

Autor: Łukasz Wojciechowski

Miło mi poinformować wszystkich zainteresowanych moimi filmami o bezpieczeństwie, że od teraz niektóre z nich będą dostępne również w formie podcastów. W przyszłości pojawią się tam także materiały, które zostaną przygotowane wyłącznie w takiej formie. Podcasty o bezpieczeństwie przygotowałem z myślą o osobach, które wolą słuchać a nie oglądać, np. prowadząc samochód lub spacerując.

Podcasty o bezpieczeństwie – gdzie można ich słuchać?

Wszystkie materiały są dostępne w aplikacji i na stronie Spotify. Można ich słuchać po kliknięciu w bezpośredni link. Ale są też dostępne po na stronie i w aplikacji po wpisaniu w wyszukiwarkę „Łukasz Wojciechowski”, „o bezpieczeństwie” itd. Znakiem rozpoznawczym wszystkich podcastów jest logo:

Podcasty dr Łukasz Wojciechowski

Podcasty o bezpieczeństwie – jakie tematy będą poruszane?

Zakres tematyczny podcastów najlepiej odzwierciedlają pierwsze odcinki, które są już dostępne na Spotify. Pierwszy podcast to poprawiony materiał o katastrofach Iłów PLL LOT. Materiał wzbudził dużo kontrowersji, ponieważ mówię w nim nie tylko o winie radzieckich producentów silników, ale też przekrętach w PLL LOT. Oczywiście są to kwestie historyczne, które miały miejsce kilkadziesiąt lat temu. Dlatego nie ma to nic wspólnego z obecnym funkcjonowaniem polskiego przewoźnika, z które usług sam wielokrotnie korzystałem. Drugi materiał dotyczy Polki, która została skazana w Niemczech na dożywocie za spowodowanie wypadku drogowego. Okoliczności wypadku rzeczywiście były skandaliczne, ponieważ Polka urządziła sobie wyścig z kierowcą innego samochodu. W rezultacie zginęło dwóch małych chłopców, którzy byli pasażerami prawidłowo jadącego pojazdu. Mimo wszystko tak surowa kara jest bardzo dyskusyjna. W trzecim materiale mówię o tym jak Sebastian Majtczak, podejrzany o spowodowanie tragicznego wypadku na autostradzie A1 pozywa polskie media. Dodatkowo przedstawiam najnowsze informacje dotyczące procesu ekstradycyjnego.

Gdzie jeszcze można mnie oglądać lub słuchać?

Oczywiście stale zapraszam na mój kanał na Youtube i TikToku. Jeśli chodzi o ten pierwszy portal z filmami to oprócz klasycznych materiałów filmowych zamieszczam różne istotne informacje na tzw. karcie społeczności. Zapraszam też na Facebook, który również staram się systematycznie aktualizować.

 

bezpieczeństwo informacjibezpieczeństwo ruchu drogowegocyberbezpieczeństwoochrona danych osobowych

3 października 2024


Poprzedni wpis